Smocze

Forum o niezwykłych smoczych przygodach czyli Dragon Life

Ogłoszenie


#1 2014-09-21 18:31:27

 Wathara

http://fc04.deviantart.net/fs71/f/2014/255/f/4/12_by_nessie904-d7ywlor.png

Skąd: Twoja szafa
Zarejestrowany: 2012-10-31
Posty: 2991
Punktów :   
Smok: Wathara
Wiek postaci: 20 zim
Ewentualne obrażenia: kilka mniejszych ran
Zdrobnienie imienia: Wath, Wathiś, Wathę
Autor avatara: Ja
WWW

Więzienie

Więzienie znajdujące się na przedmieściach.


Światło.


Istnieją takie miejsca, które trzeba i można oglądać jedynie w ciemnościach.
~Carlos Ruiz Zafón


Ciemność.

http://fc01.deviantart.net/fs70/f/2014/257/8/b/eyes_gif_by_nessie904-d7z4zef.gif

Offline

 

#2 2014-09-27 12:42:03

Konto Specjalne

Wszechmocny

Zarejestrowany: 2014-02-11
Posty: 5

Re: Więzienie

Smoki zostały wrzucone do kilku cel. Każdy z więźniów miał obrożę blokującą magię. Dodatkowo kraty celi były zabezpieczone czymś w rodzaju pola siłowego.
W obrożę Lily był wbity mały kołek- przedmiot ten uniemożliwiał pozostałym duszom wydostanie się z ciała smoczycy.

Offline

 

#3 2014-09-27 12:47:16

 Saucia

Mod za piątkę

Skąd: Jestę wszędzię
Zarejestrowany: 2014-04-22
Posty: 77
Punktów :   
Smok: Jaszczur/Koszmar
Wiek postaci: 100-105 lat/90 lat
Zdrobnienie imienia: Sau/Cień
Autor avatara: Wathara
WWW

Re: Więzienie

-Jaszczur-
Powoli otworzył oczy. Kiedy zorientował się, że nie są już w lesie, zerwał się i rozglądnął dookoła. Był w więzieniu.
- O nie, ja nie chcę tu być, przecież nic nie zrobiłem!
Podbiegł do krat.
-Koszmar-
Też się obudził, lecz nie panikował tak jak brat. Usiadł w kącie.


Kiedyś Caligo Nivis

Goście, masz problem? Chętnie pomogę!
~Obudź się. Życie to nie sen.~

Offline

 

#4 2014-09-27 13:29:16

 OlianaSmocza

Doświadczony

5535399
Call me!
Skąd: Dragonia
Zarejestrowany: 2012-11-02
Posty: 1444
Punktów :   
Smok: Oliana/Angel/Demona
Wiek postaci: 16 wiosen
Ewentualne obrażenia: poparzone łapy|rana na boku
Autor avatara: Ma Własna Osoba
WWW

Re: Więzienie

Smoczyca otworzyła lekko oczy. Nie jest już w lesie. Jej ciało przeszedł dreszcz. Co ona tu robi? Nawet nie wie co dokładniej zrobiły smoki. Ona jest tylko świadkiem... a może kryształowa, której przykładała ostrze do karku jest kimś ważnym? Uraziła kogoś o wysokim stanowisku? Szybko rozwiała te myśli. Taki smok nie ruszyłby swego siedzenia, by złapać kilka gadów.
Zamknęła oczy. Starała się, by panika nie zawładnęła jej ciałem. Wolała pozostać tymczasowo uważaną za śpiącą. Musi zastanowić się jak powinna postąpić. Zarówno milczenie jak i głośne zachowanie mogą wszystko pogorszyć. Czuła napierającą świadomość białej smoczycy. Odpychała nią od siebie.


Jestem epicka jak ten chomik --->http://gifyagusi.pl/wp-content/uploads/2013/08/gify-chomik-ta%C5%84czy.gif

Offline

 

#5 2014-09-27 13:30:37

 Arasapa

Strażnik Porządku

44720582
Call me!
Skąd: Sarapaja
Zarejestrowany: 2012-05-02
Posty: 2315
Punktów :   
Smok: Rakio
Wiek postaci: 18 lat :>

Re: Więzienie

Rakio powoli się ocknął. Wstał albo raczej próbował, bo po chwili zadziałała grawitacja.
- Moja głowa... Co jest? - mruknął rozchylając oczy.
Spodziewał się, że uderzy w nie światło słoneczne albo blask księżyca. Było jednak ciemno. Kiedy jego wzrok przyzwyczaił się do mroku, dokładnie dostrzegł że wszyscy znajdują się w więzieniu.
"Przynajmniej nas nie zabili" - ucieszył się w myślach...


https://33.media.tumblr.com/614e827c01e1e533ed62db24dd894366/tumblr_ncbysa2xp01tg7z2bo1_500.gif
"- Rakio czemu się nie poddasz?
- Nigdy nie dowiedziałem się jak..."

Offline

 

#6 2014-09-27 13:35:11

 alas678

Mędrzec

Skąd: ?
Zarejestrowany: 2012-05-02
Posty: 4840
Punktów :   
Smok: Lily/Darahati/Lara
Wiek postaci: 12/2000/2000 lat
Zdrobnienie imienia: Darahati - Dara
Autor avatara: ja

Re: Więzienie

-Lily-
Nadal rozmawiała ze swoimi pozostałymi duszami.
-Przypomina mi to wydarzenie kiedy sługa twojej przyjaciółki was uwięził - mruknęła Lily.
-Faktycznie, ale wtedy to nas uwięził w iluzjach ciał, a Dara usiłowała przegryźć łańcuch - mruknęła Lara.
-Lepiej już wracaj Lily, a my z Larą spróbujemy coś wymyślić - powiedziała Dara.
Lily powoli otworzyła oczy i zastanawiała się czy ma nadal swój naszyjnik czy go zabrali.

Offline

 

#7 2014-09-27 14:23:05

Swahili

Zielony admin

Zarejestrowany: 2014-09-10
Posty: 70
Punktów :   
Smok: Ith Remiel Tahmuras
Wiek postaci: 87 lat (około 15 lat ludzkich)
Zdrobnienie imienia: Ith
Autor avatara: DzikiStefan

Re: Więzienie

Wszedł do budynku przez niewielkie okno. Tuż pod sufitem znajdowały się deski, prawdopodobnie utrzymujące potężne ściany budowli. Usiadł na jednej z nich i zastanowił się, co ma robić. Nie miał żadnego planu, tak jak wcześniej. Ale teraz było tu wielu strażników, którzy strzegli każdych cel. Zauważył kamienne schody na dół. Coś mówiło mu, że jego przyjaciele znajdują się pod ziemią. Nie poleciał tam jednak od razu. Musiał pomyśleć, w jaki sposób ich uwolnić. Nie mógł przecież od tak polecieć i ich wyciągnąć. Spostrzegł kilka cel, znajdujących się koło niego. W każdej z nich znajdowali się więźniowie. Jedna z krat znajdująca się tuż pod sufitem wyglądała na zniszczoną. Może udałoby mu się prze nią przecisnąć? Warto spróbować. Ith wykorzystał moment, kiedy strażnik pilnujący cel podszedł do drugiego i zaczął z nim rozmawiać. Wleciał do jednej z klatek. Na szczęście, jej "lokator" spał, dlatego Ith schował się za nim. Dla pewności użył kamuflażu, ale nie był pewien, w jaki sposób mógłby mu pomóc. Rozglądnął się po podłodze. Oprócz paru kości, których widok trochę go przeraził, zauważył też wystającą cegłę. Cegła na podłodze? Zdawało mu się to dziwne, może to wcale nie była cegła? Nie miał czasu na zastanawianie się nad tym. Odgarnął słomę, które najpewniej służyło jako "posłanie" dla mieszkańca celi. Może uda mu się ją wyciągnąć? Fakt, na pewno była bardzo ciężka. Ale czego się nie robi, by uratować przyjaciół? Wyciągnął pazury i zaczął "majstrować" coś przy podłodze. Po kilkunastu minutach "cegła" całkiem wystawała z ziemi. Teraz tylko sprawa wyciągnięcia jej z podłogi. A może lepiej będzie ją wypchnąć? Nie, to nie był dobry pomysł. Spadająca cegła narobi dużo hałasu i najpewniej zwróci uwagę straży. Nie mógł do tego doprowadzić.


https://31.media.tumblr.com/7e2f93e1bc4fe67a949aaaf462d74641/tumblr_inline_ncl0wyZShR1qegzff.gif
deviantArt
Kolor moderacji

Offline

 

#8 2014-09-27 14:35:29

 Wathara

http://fc04.deviantart.net/fs71/f/2014/255/f/4/12_by_nessie904-d7ywlor.png

Skąd: Twoja szafa
Zarejestrowany: 2012-10-31
Posty: 2991
Punktów :   
Smok: Wathara
Wiek postaci: 20 zim
Ewentualne obrażenia: kilka mniejszych ran
Zdrobnienie imienia: Wath, Wathiś, Wathę
Autor avatara: Ja
WWW

Re: Więzienie

Wathara powoli otworzyła oczy. Smoczyca przez pierwszych kilka sekund usiłowała sobie przypomnieć, gdzie jest i co się stało. Dopiero po chwili pamięć wróciła. Gadzina lekko uniosła głowę. Chciała wstać, ale jej łapy i skrzydła były związane jakimś łańcuchem ze znakami runicznymi wyrytymi na nim. Wath zerknęła przez kraty. W celi naprzeciwko była Oliana, obok- Lily. Zaś po prawej od celi niebieskookiej siedział Rakio. Jaszczur i Koszmar... Nie, w tej części ich chyba nie było. Jak by się stąd wydostać?


Światło.


Istnieją takie miejsca, które trzeba i można oglądać jedynie w ciemnościach.
~Carlos Ruiz Zafón


Ciemność.

http://fc01.deviantart.net/fs70/f/2014/257/8/b/eyes_gif_by_nessie904-d7z4zef.gif

Offline

 

#9 2014-09-27 15:21:25

 Arasapa

Strażnik Porządku

44720582
Call me!
Skąd: Sarapaja
Zarejestrowany: 2012-05-02
Posty: 2315
Punktów :   
Smok: Rakio
Wiek postaci: 18 lat :>

Re: Więzienie

Smok nadal leżąc rozejrzał się i zorientował, że obok jego celi znajduje się cela Wath.


https://33.media.tumblr.com/614e827c01e1e533ed62db24dd894366/tumblr_ncbysa2xp01tg7z2bo1_500.gif
"- Rakio czemu się nie poddasz?
- Nigdy nie dowiedziałem się jak..."

Offline

 

#10 2014-09-27 15:22:30

 OlianaSmocza

Doświadczony

5535399
Call me!
Skąd: Dragonia
Zarejestrowany: 2012-11-02
Posty: 1444
Punktów :   
Smok: Oliana/Angel/Demona
Wiek postaci: 16 wiosen
Ewentualne obrażenia: poparzone łapy|rana na boku
Autor avatara: Ma Własna Osoba
WWW

Re: Więzienie

Smoczyca leżała nie ruchomo dość długo. W pewnym momencie coś jednak nią tknęło. Niemożliwe, by była tutaj sama. Nie czuła obecności żadnego ze smoków. Nagle znów chwycił ją lęk. Szybkim ruchem łapy sprawdziła czy kryształ, który zawsze wisiał na sznurku znajdującym się na jej szyi był na swoim miejscu. Odetchnęła z ulgą, gdy dowiedziała się, że tak. Ale co to? Na jej szyi nie znajdywał się tylko sznurek. Gładziła łapą obrożę. Zerwała się i rozejrzała w około. Są smoki, jest cela... Nie ma magii! Zaklęła zmartwiona. Jej bezpieczeństwo polegało na magii. Bez żadnych zaklęć nie zdziała zbyt wiele. Ma tylko swe ostrze, którego tymczasowo woli nie ujawniać. Nie teraz.
Spojrzała na specyficzną obrożę Lily. Kotek? Dość dziwny przedmiot, który o dziwo według smoczycy podkreślał charakter, jaki przedstawiał wygląd właścicielki obroży. Pamiętała ją z lasu. Smoczyca, która znajdowała się na przeciwko też utkwiła w pamięci czarnołuskiej. To dla niej chciała się oddać, aby potem znaleźć się... tutaj? Smok w celi obok też był kojarzony przez smoczycę. Razem z nim stała przy kryształowej, aby nie porwała tej po środku. Ze smoków, które były w lesie ona jedyna znajdywała się po tej stronie korytarza... więzienia? Tak, to zdecydowanie jest więzienie. Wydawało jej się, że były jeszcze cztery smoki, ale ich nie widziała. Chociaż dwójka z nich wyglądała, jakby nie miały ciała. Całkiem możliwa teoria.
Gadzina rozejrzała się po swojej celi. Cegły i kraty. To miejsce kojarzyło jej się z... nie, nie. Z niczym jej się nie kojarzy. Jest pierwszy raz w tego typu budynku. Budynku? A może to jaskinia? Z cegłami? Nie... To trochę dziwne.
- Posłuchasz mnie w końcu? - usłyszała smoczyca.
- Nie mam wyboru. Jak możemy się stąd wydostać? - spytała czarnołuska umysłem. Wolała nie prowadzić tej rozmowy na głos. Być może tutejsze smoki nie są świadome tego, że w tym ciele nie jest tylko jedna dusza.
Zamknęła się przed światem pozostawiając tylko zmysł wzroku. Zaangażowała się w rozmowę z białą smoczycą i razem próbowały wymyślić plan ucieczki oraz uwzględnić zagrożenia, jakie czekają na więźniów w takim miejscu jak to. Czarnołuska martwiła się, że cienie, które za nią podążają mogą wykorzystać sytuację w jakiej się teraz znajduje.

"Niemożliwe" piszemy razem. ;)

Ostatnio edytowany przez OlianaSmocza (2014-09-27 15:34:07)


Jestem epicka jak ten chomik --->http://gifyagusi.pl/wp-content/uploads/2013/08/gify-chomik-ta%C5%84czy.gif

Offline

 

#11 2014-09-27 15:40:41

 Wathara

http://fc04.deviantart.net/fs71/f/2014/255/f/4/12_by_nessie904-d7ywlor.png

Skąd: Twoja szafa
Zarejestrowany: 2012-10-31
Posty: 2991
Punktów :   
Smok: Wathara
Wiek postaci: 20 zim
Ewentualne obrażenia: kilka mniejszych ran
Zdrobnienie imienia: Wath, Wathiś, Wathę
Autor avatara: Ja
WWW

Re: Więzienie

Wath popatrzyła na Olianę, po czym zerknęła na korytarz. Chciała być pewna, że nagle nie pojawią się tu strażnicy. Cytrynowa jeszcze raz zerknęła na łańcuch.
-Ej. Rakio. Jesteś tam?- Szepnęła, zerkając na celę obok.


Światło.


Istnieją takie miejsca, które trzeba i można oglądać jedynie w ciemnościach.
~Carlos Ruiz Zafón


Ciemność.

http://fc01.deviantart.net/fs70/f/2014/257/8/b/eyes_gif_by_nessie904-d7z4zef.gif

Offline

 

#12 2014-09-27 15:54:36

Swahili

Zielony admin

Zarejestrowany: 2014-09-10
Posty: 70
Punktów :   
Smok: Ith Remiel Tahmuras
Wiek postaci: 87 lat (około 15 lat ludzkich)
Zdrobnienie imienia: Ith
Autor avatara: DzikiStefan

Re: Więzienie

Przygryzł język zębami i skupił się. Musiał wyciągnąć tą cegłę tak, by nie zwrócić uwagi strażników i nie obudzić swojego "towarzysza". Kto wie, za co siedzi w więzieniu. Zebrał w sobie wszystkie siły, złapał cegłę i najmocniej jak tylko mógł uniósł ją do góry. Na pewno było to cięższe niż wypchnięcie cegły na dół, ale przynajmniej nie narobi hałasu. Po kilku minutach bezowocnych starań, w końcu udało mu się ją wyciągnąć. Wyjrzał do dziury. Tuż pod nim stał strażnik. Ith zastanowił się, jak go ominąć. Nie mógł na niego skoczyć, gdyż zwróciłby uwagę drugiego strażnika, stojącego obok. Rozglądnął się, myśląc szybko. Mógłby usiąść na "żyrandolu", wiszącym nad strażnikami. Jednak ktoś mógłby go zauważyć. Popatrzył w kierunku cel. Wiedział już, że przez otwory w kratach uda mu się przecisnąć, jednak co później? Mógłby schować się za którymś z przyjaciół i jakoś to zaplanować. Ale zaraz. Przecież mógł spróbować znaleźć wystającą cegłę na tyle dużą, by utrzymała go. Nie, to niezbyt dobry pomysł. Usłyszał jednak ruch nad sobą. Smok siedzący w celi poruszył się niespokojnie. Ith wolał nie narażać się więźniowi, dlatego szybko wleciał do jednej z celi. Była to cela, w której uwięziony był Rakio. Ith schował się za nim, dając jednocześnie znak niebieskiemu, by nic nie mówił.


https://31.media.tumblr.com/7e2f93e1bc4fe67a949aaaf462d74641/tumblr_inline_ncl0wyZShR1qegzff.gif
deviantArt
Kolor moderacji

Offline

 

#13 2014-09-27 16:30:00

 Krys

Wszechmocny

Skąd: Glacienattia
Zarejestrowany: 2012-08-09
Posty: 5608
Punktów :   
Smok: Apiderin
Wiek postaci: 26
Ewentualne obrażenia: Brak
Zdrobnienie imienia: Api
Autor avatara: Jamże
WWW

Re: Więzienie

Kryształowa krążyła po korytarzach szczerze nie wiedząc, co ze sobą zrobić.
Kątem oka zerkała na cele, w teorii wykonała zadanie, jednak miała świadomość, że to nie powinno było się tak potoczyć.
I co oni z nimi zrobią? Nad tym już nie miała władzy, ale wiedziała, że kolejna kara śmierci byłaby zwyczajną niesprawiedliwością... przynajmniej dla mieszkańców miasta.
Jednocześnie jej głowę zaprzątała inna sprawa, musiała kontrolować sytuację nad inną grupą smoków, bliższych jej sercu.
Dreptała bez celu zamyślona, od czasu do czasu posyłając skinięcie witającym ją strażnikom.


____________________________________________________
,,Gratulacje. W tym wszystkim tylko ja mam tą cholerną rację.''

Ninja zawsze widzi co robisz.

Offline

 

#14 2014-09-27 16:50:58

 alas678

Mędrzec

Skąd: ?
Zarejestrowany: 2012-05-02
Posty: 4840
Punktów :   
Smok: Lily/Darahati/Lara
Wiek postaci: 12/2000/2000 lat
Zdrobnienie imienia: Darahati - Dara
Autor avatara: ja

Re: Więzienie

-Lily-
Lily sprawdziła czy jej naszyjnik nadal jest na miejscu. Na szczęście był, ale wyczuła też, że ma na szyi jakąś obrożę.
-Przyblokowali mi magię, ale raczej nie powinni odgadnąć z jakiej rasy jestem - mruknęła cicho Lily.
Zastanawiała się co może zrobić, miała nadzieję, że Dara i Lara szybko coś wymyślą.
-Daj mi kontrolę rozwalę kraty i po sprawie - usłyszała głos Dary w swojej głowie.
-Nie ma mowy - warknęła cicho Lily i zdała sobie sprawę z tego, że powiedziała to na głos.

Offline

 

#15 2014-09-27 17:02:36

 Wathara

http://fc04.deviantart.net/fs71/f/2014/255/f/4/12_by_nessie904-d7ywlor.png

Skąd: Twoja szafa
Zarejestrowany: 2012-10-31
Posty: 2991
Punktów :   
Smok: Wathara
Wiek postaci: 20 zim
Ewentualne obrażenia: kilka mniejszych ran
Zdrobnienie imienia: Wath, Wathiś, Wathę
Autor avatara: Ja
WWW

Re: Więzienie

Gadzina zerknęła na strażników. Dopóki tutaj są, obmyślenie planu ucieczki będzie bardzo trudne. Gadzina popatrzyła na łańcuchy na łapach. Magia runiczna? Najprawdopodobniej. Wath nie znała niestety zaklęcia wzmacniającego przedmioty. Gdyby wiedziała, jak brzmi, mogłaby je cofnąć. Uwagę cytrynowej przykuła mała kłódka, łącząca końce łańcuchów. W całości była pokryta runami wzmacniającymi. Gdyby tylko znaleźć klucz... Wathara popatrzyła na korytarz. Klucze mają albo strażnicy, albo zarządca więzienia.


Światło.


Istnieją takie miejsca, które trzeba i można oglądać jedynie w ciemnościach.
~Carlos Ruiz Zafón


Ciemność.

http://fc01.deviantart.net/fs70/f/2014/257/8/b/eyes_gif_by_nessie904-d7z4zef.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.legendarnykage.pun.pl www.is2010.pun.pl www.thirtysecondstomars.pun.pl www.worldofnarutoshippuden.pun.pl www.zieloneberety.pun.pl